Teknoloji

WhatsApp’a fotoğraf bulanıklaştırma geliyor

WABetaInfo tarafından sızdırılan yeni görsel, medya düzenleyicisi bölümünde “bulanıklaştırma” seçeneğinin eklendiğini ortaya koydu. Bu yenilik sayesinde WhatsApp’tan paylaştığınız fotoğrafları, üçüncü taraf uygulamadan geçirmek zorunda kalmayacaksınız.

WhatsApp içerisinde yer alacak görüntü bulanıklaştırma özelliğinin detayları ise şimdilik belirsiz. Ancak fotoğraf düzenleme uygulamalarına benzer şekilde çalışacağını düşünüyoruz. Yani bulanıklaştırma oranını ve büyüklüğünü ayarlayarak bölgesel çizimler yapılabilecek.

Daha önce iOS için WhatsApp betada bulunan fotoğraf bulanıklaştırma yeteneği, nihayet Android‘deki beta kullanıcılarına da geliyor. WABetaInfo’nun paylaştığı görsel, medya düzenleme kısmında bir bulanıklaştırma sekmesine yer verildiğini açıklıyor.

Android için WhatsApp betada yer alan bu seçeneğin ne kadar kapsamlı olduğu bilinmiyor. Yeni bulanıklaştırma özelliğinin resmi bir çıkış tarihi de şimdilik yok. Ancak yakın zamanda WhatsApp masaüstü uygulamasına gelecek çizim araçlarıyla birlikte sunulacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu