Teknoloji

WhatsApp mesajı ortalığı karıştırdı! Yakılarak öldürüldü

Tele1’den aktarılan bilgilere göre; Meksika’da bir siyasetçi, WhatsApp gruplarında bir çocuğun kaçırılmasından sorumlu olduğuna dair söylentilerin yayılmasından sonra linç edildi. 31 yaşındaki Daniel Picazo, 200 kişilik bir grup tarafından dövüldükten sonra yakıldı.

Olay, Daniel Picazo’nun Papatlazolco kentindeki dedesinin evini ziyaret ettiği sırada gerçekleşti.

BBC’nin aktardığına göre, ziyaret esnasında Daniel Picazo’nun bir çocuk kaçırdığına dair söylentiler WhatsApp gruplarında yayılmaya başladı. Bunun üzerine Picazo ve yanındaki iki kişi, öfkeli bir kalabalığın saldırısına uğradı. Yerel polisin olaya müdahale etmeye çalıştığı fakat sayılarının yetersiz kaldığı, Picazo’nun üstüne petrol dökülerek ateşe verildiği aktarıldı.

SORUŞTURMA BAŞLADI

Kent yönetimi konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu olayı kınıyoruz ve suçların kanuna uygun bir şekilde yargılanması gerektiğini hatırlatıyoruz” ifadeleri yer aldı. Yerel yönetim, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ancak henüz kimsenin gözaltına alınmadığı ifade edildi.

“ÇALIŞKAN GENÇ BİR ADAM”

Daniel Picazo mart ayına kadar Meksika Parlamentosu’nda danışman olarak çalıştığı açıklandı. Milletvekili Johanna Torress olaydan sonra, Picazo’nun “yetenekli ve çalışkan, ülkesine adanmış ve hayata dair büyük hayalleri olan genç bir adam” olduğunu söyledi.

(Kaynak: )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu