Teknoloji

Skype müjdeyi verdi. Artık İngilizce öğrenmek zorunda değilsiniz

Günümüzün en popüler iletişim platformlarından birisi olan Skype, yıllar canlı görüşmelerdeki dil bariyerini çözüme kavuşturma potansiyeli olan bir özelliği devreye sokmuştu. Platform, görüşmeleri canlı olarak çevirerek kulağınıza aktarıyordu. Fakat Skype’ın canlı çeviri özelliği, doğrudan tüm diller için yayımlanmadı.

Bugünse Türk Skype kullanıcıları için beklenen haber geldi. Microsoft, Skype’ın iOS ve iPadOS sürümleri için yayımladığı yeni güncellemeyle birlikte uygulamada hata düzeltmeleri yaptı. Öte yandan güncellemeyle birlikte ‘Translated Conversations (Çevrilen Konuşmalar)’ özelliğine Türkçe dili de eklendi.

SKYPE ÇEVRİLEN KONUŞMALAR ÖZELLİĞİ NEDİR?

Skype’ın Çevrilen Konuşmalar özelliği, dünyanın herhangi bir yerindeki kişilerle farklı bir dilde canlı olarak iletişim kurmanızı ve sohbet etmenizi mümkün kılıyor. Yalnızca bireysel çağrılarda kullanabilen özellik, sesinizi otomatik olarak çeviriyor ve çevrilen konuşmanızı alt yazı olarak çağrı penceresine yansıtıyor.

SKYPE ÇEVRİLEN KONUŞMALAR ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR?

Sohbetler sekmesinde kişinize sağ tıklayarak veya dokunup bekleyerek profili görüntüleyi seçin.
Çeviri isteği göndere tıklayın veya dokunun.
Çevrilen konuşmalara izin vermek istediğinize dair bir bildirim kişinize gönderilir. Devam etmek için kabul eti seçmeleri gerekir.
Davetiniz kabul edildikten sonra anlık mesajlarınız ve çağrılarınız seçtiğiniz dile çevrilir.
Çevrilen Konuşmanız o kişiyle yaptığınız sohbetlerde görüntülenmeye devam eder.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu