Teknoloji

Apple Türkiye’ye özel ucuz iPhone üretecek. İşte İPhone fiyatları

Apple’ın Türkiye’de satışa sunulacak uygun fiyatlı iPhone modeli üzerinde çalıştığı açıklandı.

Türkiye’de döviz kurlarında yaşanan artışla iPhone fiyatları bir hayli fırlamıştı. Bundan dolayı ABD’li teknoloji şirketi Apple’ın Türkiye’ye özel iPhone üreteceği iddia edildi. 

Kullanıcılar yeni iPhone cihazlara ulaşmakta zorlanıyor. Bu süreçte Türkiye’de önemli ölçüde satışları düşen Apple ise herkesin ulaşabileceği bir telefon modeli üzerine yoğunlaştığı belirtiliyor.

APPLE’dan Türkiye’ye özel ucuz telefon

Aşırı yükselen iPhone fiyatları karşısında Türkiye’de satış rakamları önemli ölçüde düşen Apple, yeniden satış rakamlarını yükseltebilmek ucuz fiyatlı iPhone modeli için hazırlandığı konuşuluyor.

Uygun fiyatlı iPhone modelinin piyasaya sürülüp Türkiye’ye gelmesi halinde ulaşılabilir bir fiyattan satışa sunulacağı konuşuluyor.

Ucuz İPhone A10 işlemciye sahip olacak

Uygun fiyata üretilmesi beklenen iPhone modelinin A10 yonga setine sahip olacağı belirtiliyor. Cihaza dair detaylara ilişkin henüz resmi bir açıklama bulunmazken A10 yonga setinin tercih edilmesin yola çıkılarak firma fiyatı düşürebilmek için birçok güçlü eski teknolojileri yeni telefonda birleştirebilir.

Ucuz iPhone’in fiyatı ne kadar olacak?

Henüz resmiyet kazanmamakla birlikte uygun fiyata piyasaya sürülecek iPhone modelinin 300 dolar satışa sunulması bekleniyor. 

Güncel fiyatıyla iPhone 13 Pro 29.999 TL iken, iPhone 13 Pro Max ise 32.999 TL üzerinden satışa sunuluyor. 

iPhone’den vazgeçemeyen kullanıcılar çareyi, bir düşük model olan iPhone 12 almakta buluyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu