Teknoloji

6 taneyle sınırlı olan tepkiden yeni gelişme: WhatsApp tepkileri arttırılıyor | Bakın hangi emojiler eklenecek

WhatsApp’ın son güncellemeleri arasında 2 GB‘a kadar dosya gönderme, bir grupta 512 kişi ekleme ve Topluluklar gibi çeşitli yükseltmeler yapmıştı. Şimdi şirket, mesajlaşma deneyimini daha da artırmaka amacıyla mayıs ayında WhatsApp mesaj tepkilerini de kullanıma sunmuştu.

Ancak tepki için yalnızca altı emoji kullanma sınırı yer alıyor. Şimdi ise WhatsApp, bu sınırı kaldırmak için çalışıyor. Bu, WABetaInfo tarafından tespit edildi. Bu tespite göre şirket, istediğini bir emojiyi tepki olarak kullanmanıza izin verecek.

WhatsApp’ın son beta sürümü yüklüyse, mesajınıza basılı tuttuğunuzda yeni bir + işareti yer alıyor. Bu işaretin üzerine dokunduğunuz zaman yüzlerce emoji içinden birini seçmeniz mümkün olacak. Bu da kendinizi ifade etmek için daha fazla seçenek anlamına geliyor.

Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik, WhatsApp beta test kullanıcılarına dahi sunulmadı. Zuckerberg, özelliği ilk duyurduğunda tepkileri yeni ifadelerin eklenmesiyle dalga geçti. Bu da, yeni ifadeler eklemenin bir sürpriz olmadığını gösteriyor.

Telegram’da ise tepkiler için 17 emoji yer alıyor. Ek tepkiler için ise Telegram Premium’a abone olmak gerekiyor. Birçok kullanıcı bu emoji sayısını yeterli buluyor. Ancak, WhatsApp, yeni adımıyla birlikte Telegram’a göre daha fazla avantaj sahibi olacak.

Tüm bunların yanı sıra WhatsApp, tepkiler için daha farklı çalışmalar da yapıyor. Bunlardan biri bir fotoğrafa ya da videoya kimin hangi tepki verdiğini görmeyi daha kolay hale getirecek. Şimdilik albümü açmaya gerek kalmadan yalnızca tepki vereni ve ne tepki verdiğini görebiliyorsunuz ancak, medyanın kendisini görmek mümkün değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu